A kék ötven árnyalata

Mennyit érnek használt ruháink? – Gardrób Közösségi Vásár

 

Rengeteg ruhát vásárolunk meggondolatlanul.

Valószínűleg mindannyiunkkal előfordult már, hogy csak azért vettünk meg egy pólót, kiegészítőt amit talán soha többé nem is hordtunk mert „ennyiért  aztán nem fogjuk otthagyni”. Én személy szerint rengetegszer estem ebbe a hibába és évek alatt szép kis ruhamennyiséget halmoztam fel.

Korábbi bejegyzésemben már írtam arról, hogy hogyan tudtok megválni a már nem hordott ruháitoktól úgy, hogy azzal még nyereségre is szert tegyetek, nemrég pedig eladóként is részt vettem a Gardrób Közösségi Vásáron és az ott szerzett tapasztalataimat szeretném most megosztani Veletek: mire kell figyelni, megéri-e, kinek ajánlott a részvétel. 

 

Mi is a Gardrób Közösségi Vásár? 

 

Aki korábban már próbálkozott internetes eladással valószínűleg egyetért abban, hogy a ruhák profi módon való lefotózása értékes órákat vesz el az életünkből és a kép sokszor még így is messze áll a valóságtól. A másik macera a találkozó egyeztetés amelynél még az a veszély is fennáll, hogy a vevő nem jelenik meg a megbeszélt időpontban. 

A Gardrób azért jött létre hogy ezt az űrt próbálja betölteni azzal, hogy lehetőséget biztosít az eladóknak és a vevőknek hogy egy szervezett “garázs-vásár” keretében találkozzanak. 

A vásárnak kezdetben a Király utcán található Central Passage, két éve pedig már a Dürer kert ad otthont. Ugyan a 2012-es indulásnál kisebb-nagyobb döccenők még előfordultak – mint hogy nem volt próbafülke – de ezeket mára teljes mértékben orvosolták a szervezők. 

Ami a ruhákat illeti a szervezők nem szólnak bele abba, hogy ki milyen cuccot pakol ki, egyetlen kívánságuk csak az, hogy nagyon leharcolt árut lehetőleg ne hozzunk, csakis jó álllapotú holmit amit mi is szívesen megvásárolnánk. 

Kezdeti idők a Central Passage-on

 

Előkészületek 

 

Ha ezek alapján kedvet kaptunk kipróbálni a vásárt érdemes jó előre foglalni mert általában pikk-pakk elfogynak az asztalok a jobb helyekre. A Gardrób Facebook oldalán mindig azonnal értesülünk arról, ha a szervezők új időpontot jelölnek ki és tudunk is rögtön asztalt foglalni. 

A virtuális térképen 5 szektor közül választhatunk jelenleg 5000-től 7000 Ft-ig terjedően, saját tapasztalat alapján azonban azt kell mondjam nem érdemes automatikusan a legdrágább részre foglalni ugyanis ez nem feltétlenül van egyenes arányosságban azzal, hogy mekkora vásárlóközönség halad el az asztalunk előtt. Ezért tehát a legjobb ha ellátogatunk egyszer a vásárra mielőtt legfoglaljuk a helyünket. 

Én is hasonlóképp tettem és éppen a legolcsóbb szektorban találtam egy olyan asztalt amit a nézelődők mindenképp érintettek.

 

Aki szeret kereskedni annak a Gardrób egy szuper buli – ráadásul jó időben a szabad ég alatt

 

Ne a meggazdagodás reményével érkezz a vásárra! 

 

Ha márkás ruháidat szeretnéd jó áron eladni akkor a Gardrób valószínűleg nem a Te helyed. 

Nem egy asztaltól elriasztották a vevőket a túlárazott ruhák. Én magam is elképedtem amikor egy kiszemelt, átlagos állapotú Zara szoknyáért 3500 Ft-ot akart kérni az eladó mondván egyszer volt csak rajta. Ez azonban túl magas ár annak aki csak kincset vadászni ugrik be, és pontosan ez az ami a Gardrób vásárlóközösségét leginkább jellemzi. A kincsvadászok, ereklyegyűjtők sokkal inkább ritkaságokat keresnek, lehetőleg minél olcsóbban. 

Fájó szívvel ugyan de egy kétszer hordott Benetton felsőtől én is mindössze 1500 Ft-ért váltam meg mert az első árat – 1800 Ft – sokallta a vevő. Ez kérem szépen egy ilyen vásár, alkudni pedig kötelező. 

A legjobb tehát ha úgy tekintünk az eladandó holmikra, hogy az nekünk már úgyis feleslegessé vált és akkor is jól járunk ha kapunk érte pár száz forintot mert így nemcsak profitot hoz de egyúttal meg is szabadulunk tőle. Ha pedig ragaszkodunk a “magas árhoz” ugyanúgy a nyakunkon marad és otthon tovább foglalja majd a helyet a gardróbunkban. 

 

 

Charity

 

A Gardrób Közösségi Vásáron lehetőség van a nem eladott cuccokat otthagyni, amiket ők rászoruló családoknak juttatnak el a Vészhelyzet 2000 Alapítványon keresztül. Így ha úgy döntünk, hogy már nem akarunk tovább foglalkozni megunt ruhadarabjainkkal odajándékozhatjuk olyanoknak akiknek tényleg szükségük van rá. 

 

Megéri a Gardróbon árulni? 

 

Ha munkaként állunk hozzá biztosan nem. Reggel 10-től délután 3-ig – jobb esetben nem tűző napon – árulni munkaidő/nyereség függvényében nem a világ legnagyobb biznisze. 

Ha viszont buliként fogjuk fel és szeretünk kereskedni, cserélgetni akkor egy nagyon jó program. Annak ellenére, hogy aránytalanul olcsón adtam el mindent, elégedetten távoztam ugyanis számomra már feleslegessé vált darabokkal okoztam örömet másoknak és ez tényleg szuper érzés. 

A Gardrób után számomra a legnagyobb tanulság, hogy ezentúl még átgondoltabban vásárolok hiszen még olcsón is nagyon nehéz megválni a használt holmiktól. 

 

5+1 tippem:

 

  1. Szelektálás –  Nem csak a magas árak de a rossz állapotú, kopott holmik is elriasztják a nézelődőket. Célszerű ezért csak jó állapotú ruhákat, kiegészítőket vinni, hogy ne rontsuk a szép ruháink esélyét. 
  2. Árazás – Érdemes árcímkéket készíteni a ruhákra. Amit még több eladónál megfigyeltem és nagyon tetszett, hogy külön kosarakba gyűjötték az 500 Ft-os ruhákat, bizsukat. Ez sok ereklyegyűjtőt az asztalukhoz csábított. 
  3. Időzítés – Annak ellenére, hogy a vásár délután 3-ig tart, 2 óra után már csak lézengnek a vásárlók. Azonban reggel érdemes már 9-re kimenni ugyanis sokan már 10 óra előtt bemerészkednek a Dürerbe. 
  4. Kassza – Mindenképp vigyünk magunkkal elég váltópénzt mert sok vásárló nagy címletekkel érkezik. 
  5. Megjelenés – Legyünk jól öltözöttek. Többször vettem már részt a Gardróbon vásárlóként és az a tapasztalatom, hogy amilyen az eladó olyanok a ruhái, érdemes ebből előnyt kovácsolni. 

    +1 Végül pedig, ne érkezz túl nagy reményekkel és éld meg tapasztalatszerzésnek az első vásárod. 

 

 

 

Kommentek

Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!